Dlaczego usuwanie toksyn z organizmu jest tak ważne i czym grozi zaniedbanie?

Organizm poddawany jest niebezpiecznemu działaniu toksyn każdego dnia. Zaburzają one naturalną homeostazę, czyli stan jego wewnętrznej równowagi. Okazuje się ona niezbędna do utrzymania zdrowia, a jej wahania zwiększają ryzyko powstawania wielu groźnych chorób. Aby pozbyć się toksyn, konieczne jest oczyszczanie organizmu. Dlaczego jest to tak istotny proces i jakie mogą być konsekwencje zbagatelizowania problemu?

Dlaczego usuwanie toksyn z organizmu jest tak ważne?

Do przepełniania organizmu toksynami, pasożytami czy metalami ciężkimi dochodzi zazwyczaj na skutek kontaktu z zanieczyszczoną żywnością i środowiskiem. Wpływa na to również stosowanie używek, brak ruchu czy nieodpowiednia dieta. Z czasem organizm traci energię, przez co odczuwane zaczyna być przewlekłe zmęczenie. Poza bólem stawów oraz pogłębieniem stanów alergicznych wystąpić mogą różne choroby cywilizacyjne, włącznie z nadwagą. Zawarta w powietrzu, pożywieniu czy stosowanych lekach ilość toksyn może przekroczyć dopuszczalny limit wydolności dla organów wewnętrznych. Wówczas zanieczyszczenia zaczynają gromadzić się m.in. we krwi oraz tkance łącznej i tłuszczowej. Ciało przyswaja w takiej sytuacji coraz mniej wartości odżywczych z pożywienia, przez co pogorszeniu ulega samopoczucie. Zdolność do naturalnego samooczyszczania słabnie z wiekiem i jest dość ograniczona. W takiej sytuacji konieczne okazuje się przeprowadzenie usuwania toksyn w inny sposób.

Czym grozi zaniedbanie ?

Toksyny to nie tylko związki pochodzące z zewnątrz, ale również bardzo niebezpieczne cząsteczki wysoko-reaktywne wytwarzane bezpośrednio w organizmie. Odpowiadają one za wywoływanie przedwczesnych procesów starzenia, a także mają silne działanie chorobotwórcze. Niszcząc elektrony innych cząsteczek, substancje biochemiczne doprowadzają do wytworzenia kolejnych wolnych rodników. Głównym celem ich ataku jest struktura DNA, którego mutacja prowadzi do nieplanowanego namnażania się niewłaściwych komórek i powstawania nowotworów. Organem szczególnie narażonym na działanie toksyn jest wątroba, która każdego dnia zmuszona jest do przeprowadzania detoksykacji. Jej nadmierne obciążenie może doprowadzić do upośledzenia najważniejszych funkcji, przez co przestanie ona sobie radzić z oczyszczaniem organizmu.

Odtruwanie organizmu – jak ?

Toksyny są zagrożeniem bardzo powszechnym. Z uwagi na ich zdolność do kumulowania się w ciele nawet przez wiele lat, konieczne jest regularne przeprowadzanie odtruwania organizmu. W ten sposób dochodzi do neutralizowania niebezpiecznych związków, a także ich wydalania. Najbardziej istotnym czynnikiem tego procesu jest wyeliminowanie określonych produktów z codziennej diety. Dotyczy to przede wszystkim żywności wysokoprzetworzonej, alkoholu oraz cukru. Należy również ograniczyć do niezbędnego minimum przyjmowanie leków. W zależności od indywidualnych potrzeb, dieta oczyszczająca może być stosowana przez odmienny okres czasu oraz opierać się na różnych składnikach. Podstawą codziennego jadłospisu powinny być jednak przede wszystkim owoce i warzywa, a także niegazowana, czysta woda mineralna. Uzupełnieniem detoksu mogą być również naturalne produkty oczyszczające, takie jak produkty wchodzące w skład kuracji Fivren.

3-etapowa kuracja Fivren na oczyszczanie organizmu

W skład kuracji Fivren wchodzą trzy suplementy, których działania wzajemnie się uzupełniają. Pierwszy z nich to preparat Fivren Anti Parasite, przeznaczony do walki z pasożytami. Pozwala on na wyeliminowanie z organizmu groźnych toksyn oraz złogów kałowych, co przyczynia się do usprawnienia pracy narządów wewnętrznych. Suplement ten zawiera przede wszystkim zioła, dzięki czemu nie wywołuje efektów ubocznych i nie obciąża żołądka. Kolejny element kuracji do Fivren Detox Fibre, przeznaczony do regulacji pracy jelit oraz ich efektywnego oczyszczania. Produkt stanowi połączenie błonnika z kompozycją ziół. Ostatni produkt w zestawie to Fivren Detox Tea, czyli ułatwiająca wypróżnianie herbatka oczyszczająca. Produkt ten nie zawiera kofeiny, dzięki czemu ułatwia zasypianie oraz usprawnia proces regeneracji podczas snu. Herbatka skutecznie wspomaga działanie pozostałych suplementów.

Co można zyskać stosując Fivren?

Kuracja Fivren pozwala na odnotowanie szeregu pozytywnych zmian w pracy organizmu. Usprawnia proces trawienia, niwelując problemy związane z funkcjonowaniem całego układu. Suplementacja ułatwia usuwanie nadmiaru wody gromadzącej się w organizmie, co działa odchudzająco i poprawia kondycję skóry. Dzięki kuracji Fivren, odnotować można lepsze wchłanianie składników odżywczych. Niemal natychmiast odczuwalna jest również usprawniona praca jelit, co okazuje się bardzo istotne w przypadku problemów z wypróżnianiem oraz zaparciami. Unikalna formuła skutecznie usuwa z organizmu pasożyty, jednocześnie zapobiegając również przed ich powrotem. Dzięki stosowaniu Fivren, poprawie ulega także funkcjonowanie wątroby oraz okrężnicy. Wszystko to przyczynia się do poprawy samopoczucia oraz ogólnej kondycji zdrowotnej.

Share:

Dlaczego oczyszczanie organizmu jest ważne?

Odkwaszenie organizmu a przyczyny zakwaszenia

"" was added to wishlist