Odkwaszenie organizmu a przyczyny zakwaszenia

Do zakwaszenia organizmu dochodzi wówczas, gdy w równowadze kwasowo-zasadowej zachodzą określone dysfunkcje. Podstawową przyczyną zaistnienia tego stanu jest zazwyczaj nieprawidłowa dieta, bogata w żywność wysokoprzetworzoną oraz nadmierne ilości zbóż, nabiału i mięsa, a jednocześnie uboga w owoce i warzywa. Sposobem na ochronę organizmu przed zakwaszeniem oraz związanymi z tym chorobami jest stosowanie wartościowej diety alkalicznej.

Przyczyny zakwaszenia organizmu

Ze względu na ich skład, produkty spożywcze podzielić można na kwasotwórcze, zasadotwórcze oraz obojętne. W procesie trawienia dochodzi do uwolnienia witamin, składników mineralnych, aminokwasów, kwasów organicznych, kwasów tłuszczowych oraz monocukrów, które ulegają następnie metabolizowaniu. Kwasotwórcze lub zasadotwórcze działanie żywności zależy w największym stopniu od efektów tych przemian. W danym produkcie, na oddziaływanie kwasotwórcze wpływa stężenie siarki, fosforu oraz chloru, natomiast na oddziaływanie zasadotwórcze – stężenie magnezu, potasu, sodu oraz wapnia. Nie bez znaczenia pozostaje powstawanie różnych kwasów, m.in. kwasu węglowego w samym procesie metabolizmu. Poza dietą, do przyczyn zakwaszenia zaliczyć można również brak ruchu, stres, głodzenie się oraz stosowanie używek. Z drugiej strony dotyczy to także nadmiernej, wyczerpującej aktywności fizycznej. Wszystkie te czynniki doprowadzają bowiem do stanu, w którym homeostaza organizmu zostaje zachwiana.

Objawy zakwaszenia organizmu

Zakwaszenie prowadzi do wielu zaburzeń enzymatycznych. Ze względu na demineralizację oraz agresywny wpływ kwasów na tkanki, skutki tego stanu odczuwalne są dla całego organizmu. Objawy zakwaszenia są bardzo rozległe i stosunkowo mało charakterystyczne, a na dodatek bywają powodowane odmiennymi czynnikami. W niektórych przypadkach potwierdzenie rzeczywistego źródła dolegliwości jest więc wyjątkowo trudne. Do najpowszechniejszych objawów zakwaszenia zaliczyć można przede wszystkim uczucie ciągłego zmęczenia oraz braku energii, połączone z obniżeniem nastroju. Występuje również drażliwość, nerwowość i nadpobudliwość. Zakwaszenie może się objawić zajadami w kącikach ust oraz zapaleniem dziąseł, a także podrażnieniem i pieczeniem dróg moczowych. Pojawiają się predyspozycje do zapalenia jelit, pieczenie odbytu oraz biegunki. Skóra ulega przesuszeniu i staje się bardziej skłonna do podrażnień, zwłaszcza w miejscach o dużej potliwości. Stan paznokci osłabia się, co doprowadza do ich rozdwajania oraz nadmiernej łamliwości. Pogarsza się kondycja także włosów. Zakwaszeniu mogą towarzyszyć skurcze łydek, zapalenia ścięgien oraz migrujące bóle stawów. Pojawia się sztywnienie szyi, a także szereg objawów związanych z dolegliwościami reumatycznymi oraz artretycznymi.

Odkwaszanie organizmu – dieta

Największy wpływ na równowagę kwasowo-zasadową ciała mają określone produkty spożywcze oraz sam sposób odżywiania. Współczesne nawyki żywieniowe opierają się na dostarczaniu do organizmu nadmiernej ilości sodu, a zbyt małej potasu. Można ten stan poprawić poprzez stosowanie diety alkalicznej, dzięki której następuje wzrost spożycia owoców oraz warzyw. Wpływa to pozytywnie na stan kości, a jednocześnie zapobiega nadciśnieniu, udarom oraz utracie masy mięśniowej. Dieta alkaliczna pozwala na zwiększenie stężenia hormonu wzrostu, co poprawia zdolności poznawcze, pamięć oraz funkcjonowanie całego układu sercowo-naczyniowego. Dzięki diecie odkwaszającej organizm, odnotować można także zwiększenie poziomu wewnątrzkomórkowego magnezu. Pierwiastek ten jest niezbędny do aktywowania witaminy D oraz pracy rozmaitych układów enzymatycznych. Dieta alkaliczna zwiększa ponadto skuteczność chemioterapii, ponieważ stosowane w niej środki wymagają wyższego pH. Odkwaszenie organizmu zmniejsza ogólną zachorowalność i umieralność na przewlekłe choroby.

Odkwaszanie organizmu – Fivren

Przemiany metaboliczne mogą prowadzić do powstawania wielu związków kwasotwórczych oraz samych kwasów. Niektóre z nich trafiają do organizmu razem z pożywieniem. Aby uniknąć zakwaszenia, należy przyjmować jak najwięcej związków zasadotwórczych oraz zadbać o regularne oczyszczanie organizmu ze złogów szkodliwych substancji. Dotyczy to wszelkiego rodzaju toksyn, które pochodzić mogą zarówno z pożywienia, jak i zanieczyszczonego powietrza. Pomóc może w tym nowoczesna kuracja Fivren, która opiera się na trzech różnych produktach. Ich wpływ na organizm jest wielowymiarowy, dzięki zastosowaniu stuprocentowo naturalnych składników w optymalnych proporcjach. Pozwalają one skuteczne usuwanie szkodliwych toksyn, złogów kałowych oraz pasożytów. Fivren oczyszcza układ trawienny i korzystnie wpływa uregulowanie jego pracy, zapewniając odpowiednią podaż błonnika oraz usunięcie nadmiaru wody. Przeprowadzenie kuracji pozwala na odkwaszenie organizmu, a tym wzmacnia go i uzdrawia, przywracając energię do życia. Decydując się na zmianę nawyków żywieniowych, warto jednak poza unikaniem niezdrowego jedzenia pamiętać o regularnym uprawianiu aktywności fizycznej oraz wypijaniu odpowiednich ilości wody.

Share:

Dlaczego usuwanie toksyn z organizmu jest tak ważne i czym grozi zaniedbanie?

Na czym polega oczyszczanie jelita grubego?

"" was added to wishlist