Na czym polega oczyszczanie jelita grubego?

Jelita spełniają w organizmie bardzo istotne funkcje. Na efektywność ich działania nie bez wpływu pozostają nawyki żywieniowe. Jeżeli dieta nie jest prawidłowa, naturalne oczyszczanie jelit przestaje być możliwe. Wówczas wywoływane są stany zapalne, a ich nieprzyjemne objawy w ostateczności prowadzą do rozwinięcia stanów chorobowych.

 

Jak usprawnić działanie jelit?

Jednym ze sposobów na usprawnienie działania jelit jest stosowanie odpowiednio lekkostrawnej diety. Jadłospis powinien opierać się na warzywach oraz owocach. Należy jednocześnie unikać mięsa oraz produktów pochodzenia zwierzęcego. Istotne znaczenie ma również spożywanie błonnika pokarmowego. Nie jest on trawiony przez organizm, ale zbiera ze ścian jelit wszystkie resztki pokarmowe i znacząco ułatwia wypróżnianie. W diecie warto więc uwzględnić bogate w błonnik płatki owsiane, pieczywo pełnoziarniste czy kasze. W oczyszczaniu jelit kluczową rolę odgrywa także przyjmowanie odpowiedniej ilości płynów. Poza wodą, warto pijać także napary ziołowe. Usprawniają one prawidłową perystaltykę jelit oraz wspomagają proces oczyszczania. Dobrze w tym celu sprawdza się rumianek, czystek, koper włoski czy ostropest plamisty. Nie bez znaczenia pozostają rozmaite przyprawy, które pozytywnie wpływają na metabolizm. W oczyszczaniu jelita grubego pomocna może być np. kurkuma, a także cynamon, rozmaryn, pieprz cayenne czy kumin.

Dlaczego jest to takie ważne?

Usuwanie wszelkiego rodzaju złogów z jelita grubego wskazane jest przede wszystkim osobom, które do tej pory nie odżywiały się prawidłowo. Dieta przyczynia się do gromadzenia w organizmie różnego rodzaju toksyn, często w niemałych ilościach. Wiele osób przyznaje się do jadania stosunkowo nieregularnego, zaledwie dwa lub trzy razy dziennie. Przeważnie są to posiłki dość ubogie pod względem odżywczym, nierzadko spożywane w towarzystwie słonych i słodkich przekąsek. Coraz częściej wybierana jest żywność wysokoprzetworzona, włącznie z prostymi do przygotowania lub bezpośredniego zamówienia fast-foodami. Nawyki żywieniowe tego typu pozostają nie bez wpływu na stan zdrowia, negatywnie odbijając się przede wszystkim na kondycji układu pokarmowo-wydalniczego. Organizm atakowany jest z każdej strony sztucznymi dodatkami i konserwantami, w których znaleźć można wiele toksyn. W takiej sytuacji oczyszczanie jelit okazuje się absolutnie niezbędne.

Czym grozi zaniedbanie ?

Zanieczyszczone jelita pełne są toksyn i produktów przemiany materii, pochodzących przede wszystkim ze złogów kałowych. Gromadzą się one w końcowym odcinku jelita grubego, a także ściankach odbytnicy. Resztki niestrawionych pokarmów mogą z czasem prowadzić do zaparć. Zazwyczaj pozbawione są wody, a ich twardość znacząco utrudnia wypróżnianie. W ekstremalnych przypadkach może to nawet doprowadzić do powstawania kamieni kałowych. Zawarte w złogach toksyny zaczynają z czasem wywoływać stan zapalny jelita grubego, a także doprowadzać do mikrouszkodzeń. W ten sposób toksyny przedostają się do innych części organizmu i uszkadzają kolejne organy. Bardzo często jest to następstwem chorób autoimmunologicznych, takich jak reumatoidalne zapalenie stawów czy zespół Hashimoto. Organizm w dużym stopniu czerpie odporność z jelit, a przez jej gwałtowny spadek zwiększa się ryzyko wystąpienia groźnych chorób. Gromadzące się w jelicie resztki pokarmowe wywołują również otyłość brzuszną i pogarszają samopoczucie.

Jak wyczyścić jelita?  Fivren

Sposobem na oczyszczanie organizmu oraz jelit z toksyn jest stosowanie kuracji Fivren. Składa się ona wyłącznie z bezpiecznych, skutecznych produktów i podzielona została na trzy etapy. Rozpoczyna się od zażycia oraz popicia wodą 2-4 kapsułek Anti Parasite na czczo, najlepiej na około godzinę przed zjedzeniem śniadania. Ilość zażywanych kapsułek powinna zależeć od etapu kuracji. Po upływie 20 minut należy spożyć błonnik Fivren Detox Fibre, wykorzystując do tego celu miarkę. Proszek powinien być spożyty po rozpuszczeniu w szklance wody. Ostatni etap to wypicie herbatki Fivren Detox Tea, która skutecznie przeczyszcza jelita. Napar powinien być spożywany codziennie, przez okres jednego miesiąca.

Co można zyskać stosując Fivren?

Kuracja Fivren pozwala na bezpieczne i efektywne oczyszczenie jelit, a także odtrucie całego organizmu. Poszczególne preparaty działają kompleksowo, dzięki czemu pozytywnie wpływają także na krew, wątrobę czy nerki. Zaleca się stosowanie kuracji Fivren również w celu regulacji systemu nerwowego. Anti Parasite pozwala na wyeliminowanie z jelit oraz pozostałych narządów różnych pasożytów, włącznie z ich jajami. Detox Fibre odpowiada natomiast za usuwanie zbędnych produktów przemiany materii, między innymi w postaci toksycznych złogów w jelitach. Detox Tea ułatwia z kolei wypróżnianie i usuwa z jelita grubego wiele toksycznych substancji. Oczyszczanie organizmu zacząć można od wykonania lewatywy, która doskonale rozmiękczy zalegające złogi kałowe. Zaleca się ponadto praktykowanie aktywności fizycznej, ponieważ sprzyja ona wypróżnianiu. Najlepiej zrobić to zaraz po okresie zimowym, na wiosnę.

Share:

Odkwaszenie organizmu a przyczyny zakwaszenia

"" was added to wishlist