Dlaczego oczyszczanie organizmu jest ważne?

Oczyszczanie organizmu to niezwykle istotny zabieg. Każdego dnia ciało gromadzi w sobie mnóstwo toksyn, które trafiają do niego przede wszystkim z produktów spożywczych oraz zanieczyszczonego powietrza. Naturalne procesy odpowiedzialne za ich usuwanie mogą nie funkcjonować prawidłowo, m.in. ze względu na ubogą dietę, nadmiar stresu czy niedostateczną ilość ruchu. Aby pozbyć się z organizmu toksyn, należy więc przeprowadzić odpowiedni detoks.

Najpopularniejsze diety oczyszczające

Najczęściej stosowaną dietą oczyszczającą jest tzw. jednodniówka, która opiera się na całodobowym spożywaniu wyłącznie warzyw i owoców oraz piciu wody. Przez tak krótki okres czasu trudno jednak całkowicie odtruć organizm z toksyn. Lepsze efekty zapewnia trzydniowa dieta oczyszczająca, która poprawia wygląd cery i włosów, niweluje zaparcia oraz poprawia samopoczucie. Jeżeli dolegliwości związane z zanieczyszczeniem organizmu są poważniejsze, warto decydować się na dietę siedmiodniową lub nawet dwutygodniową. Przeprowadzona w ten sposób kuracja może pomóc w usunięciu większości złogów oraz toksyn, a dodatkowo wzmacnia odporność, przyspiesza proces odchudzania oraz stymuluje naturalne mechanizmy samoleczenia organizmu. Szczególną efektywnością cechują się oczyszczające diety sokowe, które najlepiej przeprowadzać pod kontrolą lekarza. W zależności od wybranego planu żywienia, warto poświęcić na stosowanie diety czas wolny od pracy. Detoks najlepiej przeprowadzić w casie urlopu, ponieważ niektóre z początkowych efektów oczyszczania mogą być stosunkowo uciążliwe.

Dieta oczyszczająca – jadłospis

Podstawą jadłospisu w diecie oczyszczającej są warzywa, owoce oraz soki. Plan żywieniowy powinien bazować wyłącznie na wybranych produktach, niezależnie od ustalonego czasu trwania detoksu. Oczyszczanie organizmu wymaga bardzo ścisłego trzymania się diety, ponieważ nawet najmniejsze odstępstwa mogą zniweczyć efektywność całego procesu. W diecie jednodniowej wskazane jest jedzenie samych jabłek. Dzięki bogatej zawartości pektyn, owoce te zwiększają skuteczność oczyszczania przewodu pokarmowego z zalegających resztek. W trzydniowej diecie jadłospis może być bardziej urozmaicony. Wszystkie posiłki powinny bazować na warzywach i owocach, surowych lub ugotowanych. Spożywać można także zupy na wodzie, kiszonki oraz delikatne przyprawy. Produkty żywnościowe zalecane podczas wielodniowego detoksu to między innymi śliwki, karczochy, kapusta, buraki czy brokuły. Oczyszczanie organizmu wspomagają także herbatki z rumianku, melisy, kopru włoskiego, bratka czy mniszka lekarskiego. Niezależnie od czasu trwania kuracji, należy pamiętać o stałym nawadnianiu organizmu.

Dieta oczyszczająca – efekty

Efekty stosowania diety oczyszczającej zauważyć można już po kilku dniach, jednak początkowo nie należą one do najprzyjemniejszych. Detoks może doprowadzić do wzmożonej potliwości, pojawienia się wyprysków skórnych i obłożeń języka, a także zmiany zapachu moczu. Efekty te są jednak naturalnymi objawami oczyszczania organizmu, dlatego dieta nie powinna być przerywana. Przygotowywane posiłki muszą być lekkostrawne, dzięki czemu wyeliminowane zostaną chociaż niektóre z negatywnych objawów. Oczyszczanie organizmu stopniowo doprowadza do przypływu sił witalnych, zwiększając uczucie lekkości i poprawiając samopoczucie. Po upływie tygodnia praca przewodu pokarmowego może być na nowo uregulowana, dzięki czemu znikają obrzęki i problemy z zaparciami. Poprawie ulega wygląd cery, która staje się jaśniejsza i gładsza. W dłuższej perspektywie, dieta oczyszczająca doprowadza do unormowania stężenia glukozy we krwi, regulacji ciśnienia oraz usprawnienia pracy wątroby, a także zniwelowania objawów chorób autoimmunologicznych. W wielu przypadkach występuje również zlikwidowanie oznak stanów alergicznych.

A co możemy uzyskać stosując FIVREN ?

Dietę oczyszczającą warto uzupełnić zwiększoną podażą błonnika. Jego brak doprowadza do powstawania w jelitach złogów niestrawionego pokarmu, co zaburza proces trawienia oraz utrudnia wchłanianie składników odżywczych. Rozpuszczalny błonnik pokarmowy dostarczyć można do organizmu poprzez stosowanie kompleksowej kuracji Fivren. Składa się ona z trzech produktów, z których każdy przyczynia się do procesu oczyszczania w inny sposób. Znajdujący się w Fivren Detox Fibre błonnik pochodzi z nasion babki płesznik. Zmiękcza on treść jelitową i wykazuje działanie osłaniające, jednocześnie delikatnie przeczyszczając organizm. Wchłania toksyny zlokalizowane w okrężnicy, poprzez tworzenie gąbczastej masy w jelitach. Po zwiększeniu objętości wchłania płyny, rozkładając i przemieszczając zalegające w szczelinach i fałdach jelit toksyczne odpady. W składzie produktu znajdują się również inne zioła, które pozostają nie bez wpływu na proces oczyszczania. Regularne stosowanie Fivren pozwala na uzyskanie czystości okrężnicy, a tym samym efektywne wydalanie odpadów oraz zachowanie zdrowej flory jelitowej. W ten sposób zapobiec można blokowaniu się układu trawiennego przez odpady metabolizmu, toksyny oraz śluz

Share:

Skąd mam wiedzieć, czy w moim organizmie jest nadmiar toksyn?

Dlaczego usuwanie toksyn z organizmu jest tak ważne i czym grozi zaniedbanie?

"" was added to wishlist